צפיות 0

סדרת הרשת ״המירוץ לחיים״ פורום חמישה מיליארד

בספטמבר 2020 - צולמה סדרת הרשת ״המירוץ לחיים״ על מנת להעלות לסדר היום הציבורי את מאבק החולים להכנסת תרופתיהם לתקציב סל הבריאות.

OUR CHALLENGE

האתגרים שלנו

פורום "5 מיליארד לבריאות"  הוא פורום חירום לאומי המונה למעלה מ- 70 ארגוני חולים ועמותות. הארגון הוקם במטרה מוצהרת להוסיף 5 מיליארד ₪ לבסיס תקציב הבריאות על מנת להשיב לתושבי ישראל את הזכות לשירותי בריאות ראויים ולהביא לשיקום מערכת הבריאות הציבורית.

אחת הדרישות המרכזיות של פורום 5 מיליארד לבריאות היא עדכון קבוע של סל התרופות  הממלכתי בהתאם להמלצות משרד הבריאות בגובה של 1.65% מהתקציב הכולל של  סל הבריאות  – או במילים פשוטות 750 מיליון ₪ 

THE STRATEGY

מה עשינו?

עבדנו בשיתוף פעולה עם משרד יחסי הציבור ״אייקון תקשורת״ המתמחה בפארמה ובריאות. יחד בנינו אסטרטגיה מקיפה והחלטנו ליצור סדרת רשת המשודרת כולה מוואן בדומה ל״מונית הכסף״. בסדרת הרשת ראיינו חולים במחלות שונות אשר עלולים לאבד את הסבסוד הנחוץ לתרופות הקובעות אם הם יחיו או ימותו. ממש כך.

בסדרה השתתפו: עומר ברון, נולד עם מחלת ניוון שרירים SMA, קרן אור המתמודדת עם CF, ענת ברמן – חולה בסרטן ריאות מסוג תאים קטנים, הנחשב לקטלני ביותר וגל – החולה באנדומטריוזיס.

בנוסף, על מנת ליצור רעש תקשורתי ודיגיטלי, החלטנו להוסיף לוואן גם משפיעני רשת מובילים: סמיון גרפמן ולאה לב, וכן, פוליטיקאים המזוהים בתחום הבריאות: מיקי חיימוביץ׳, קארין שיטרית, עידן רול ואחמד טיבי. הראיון נערך באמצעות יהודה שוחט, תסריטאי בכיר בתחום הבריאות.

הסדרה הופקה במשך 5 ימים ונערכו 8 פרקים לסדרה.

את הסדרה העלנו לעמוד הפייסבוק של ״פורום חמישה מיליארד״ ודאגנו להפיצה באמצעות 72 עמותות מובילות בתחום הבריאות שנמצאות בפורום: האגודה לזכויות החולה, האגודה למלחמה בסרטן, הסתדרות הרופאים ועוד.

הפרק הראשון הועלה גם בעמוד ״ידיעות אחרונות״ המונה כ-900,000 עוקבים.

"הסיפור של עומר כבש לבבות, היינו חייבים לקחת את האייטם שלו ל״ידיעות אחרונות״. פשוט מזעזע לחשוב שילד בגילו אמור לדאוג כל שנה אם הוא יחיה או ימות"

THE VICTORY

התוצאות

 

סדרת הרשת גרפה הצלחה מסחררת עם למעלה מ-100,000 צפיות בכל פרק וחשיפה של למעלה מ-1.5 מיליון אנשים. הסדרה עלתה בעמודי הפייסבוק של ידיעות אחרונות ואף ב״חיילים מצייצים״. פוליטיקאים מובילים שתפו את הסדרה בניהם מיקי חיימוביץ׳, עידן רול, אחמד טיבי ועוד.

בשורה התחתונה: עליה של 50 מיליון ש״ח בתקציב סל התרופות.