איך להתכונן (נכון) לקראת פגישה חשובה // ירין יחזקאל

פגישות טובות יכולות לשנות לכם את החיים מקצה לקצה. בין עם זה ראיון עבודה שחכיתם לו חודשים או פגישה עם לקוח שהולך לכלכל אתכם בשנה הקרובה. חשוב מאוד לבוא מוכנים היטב לפגישה כדי לא לצאת צ׳יפסים. כשאני יוצא לפגישה, אני מקפיד לשמור על כללים ברורים וקבועים (חוץ מדבר אחד שאני תמיד נופל בו, תצטרכו לקרוא עד הסוף מוחעחעחע). את אותם הכללים יש לצלם, לפתח ולהדביק את זה על מגן הסמרטפון שלכם. מבטיח לכם שאם תקפידו עליהם, אתם תראו כבר מהפגישה הראשונה שלכם תוצאות מוכחות.
  1. ביוש דרום אמריקה, וואלקם טו מציאות- הבנו, קשה לכם להפרד מהשיער השופע (בקשקשים) או הסנדלי שורש שלכם. השתחררתם ואתם אוהבים להיות זרוקים. לא בפגישות. חאלס. תבואו מתוקתקים, תתלבשו טוב, תגזרו ציפורניים, תתגלחו או לפחות סדרו את הזקן. לנשים שבנינו, תתאפרו, תבואו מטופחות. לא בקטע שובינסט, כשאנשים רואים אתכם מתוקתקים מכף רגל ועד ראש הם מבינים שאתם חבר׳ה רציניים, ולא קמתם מהמיטה לפני 10 דק׳. הם מבינים שאתם אחראיים ומאורגנים (ולא בסמים). אנא מכם, שימו דגש על זה. תשנו טוב טוב לפני, כדי שלא תקומו עם 200 שקיות וריח רע מהפה. חשוב מאוד לשים דגש על זה. רושם ראשוני מעלה את הסיכוי שלכם להתקבל למקום עבודה ב-65% (על פי הראש שלי). לכן, תתדאגו להראות טוב, להריח טוב ולחייך. חשוב מאוד ליצור אנרגיות חיוביות לאותו מעסיק או לקוח שמתלבט כרגע במי לבחור. אנחנו ב-2019 ועדיין יש אנשים שמגיעים לפגישות כמו סמרטוטים ואחרי זה עוד דורשים שיקחו אותם ברצינות. עוד דבר חשוב. תבואו עם תיק יפה, לא ההוא שנשאר לכם מכיתה ב׳2. תוציאו את המחברת המרשימה שלכם עם העט השחור פיילוט 0.4 שקניתם ותרשמו כל מה שמדברים איתכם בפגישה. זה נשמע לכם מפגר, אבל יותר מפגר לבוא עם עיפרון או צבע פנדה ולרשום על חתיכת דף שביקשתם כי לא היה לכם בתיק. אני מבטיח לכם שזה כבר ישדרג אתכם בכמה רמות מעל כולם.
  2. שיעורי הבית של החיים האזרחיים – לקראת הפגישה שלכם תלמדו טוב טוב לקראת מה אתם הולכים. אם זה לקוח פוטנציאלי, נסו לחפש כל מידע שיעזור לכם להכיר אותו כמה שיותר. חפשו עליו בגוגל, כנסו לעמודי הפייסבוק והאינסטגרם שלו או של החברה שלו. תבינו מה חשוב לו, מה נקודות החוזק שלו, מה הנקודות החלשות שלו. חפשו אנשים משותפים, תתקשרו אליהם ותשאלו אותם עליו. כל מידע, אפילו הקטן ביותר ישמש אתכם לטובתכם. את הלקוח הראשון שלי קיבלתי רק כי אמרתי לו שאני אוהד הפועל תל אביב, ואני אפילו לא אוהב כדורגל. לאחר שיטוט בפייסבוק שלו, גליתי שהוא מעריץ מושבע, והחלטתי לדחוף את זה בשיחה באקראיות- באותו רגע הוא נדלק עליי ואמר לי ״לא משנה לי אם אתה טוב או לא, כבר באת לי בטוב״. תתפלאו, היום הוא לקוח שלי כבר 5 שנים. לפני הפגישה שלי עם בורגרס בר, כתבתי להם 55 דברים שאני חושב שהם צריכים להשתפר בהם בניהול הנכסים הדיגיטליים שלהם. הם לא נשארו אדישים והביאו לי את התקציב השנתי שלהם. אני מקווה שאתם מתחילים להבין. לא סתם אומרים שידע הוא כוח. תלחצו בפגישות על הנקודות החלשות של אותם האנשים שאתם פוגשים: ״שמע, עברתי על האינסטגרם שלך, המתחרים שלך עושים עבודה הרבה יותר טובה״ / ״תראה, השיפוץ שעשיתם לא מספיק טוב בעיני, הייתי משנה את X ״. / ״האתר שלך מעולה, אבל הקופי שלו לא הכי חזק. לדעתי אתה צריך לעשות X״. תמיד תבואו מוכנים עם רעיונות שכתבתם מראש, שחקו את עצמכם כאילו אתם שולפים את זה באקראיות. ומה לגבי ראיונות עבודה? זה פשוט – תביעו עניין בחברה שאליהם אתם רוצים להכנס. תראו שאתם משתוקקים לעבוד שם, שקראתם ואתם יודעים כבר את חזון החברה. תסבירו למעסיק למה מבין כל החברות המתחרות, בחרתם לעבוד בחברה הזאת ספציפית. מעסיקים אוהבים למצוא אנשים עם תשוקה לעבודה, כאלה שישארו לטווח ארוך מאוד. כשאתם מראים שאכפת לכם, שאשכרה השקעתם 10 דק׳ וקראתם. תסבירו למראיין שאתם מבינים לקראת מה אתם נכנסים. דרך אגב, זכרו שגם אחרים יכולים להציץ לכם בנכסים הדיגיטליים. ועכשיו כשאתם יודעים שהכל חשוף, שמרו על תעודת הזהות החשובה שלכם נקייה.
  3. תדברו פחות על עצמכם, אתם לא מעניין כרגע אף אחד- הטעות הכי גדולה של אמא שלי בגידול המקסים שלה, זה שהיא אמרה לי שאני הכי מיוחד בעולם. שאני אהיה איזה משהו ענק, שאנשים יתעלפו עליי. לא. אני לא מיוחד. אני צריך לעבוד פאקינג קשה בשביל להתקדם בסולם הזה שנקרא החיים. אז כל עוד אני לא נועה קירל, אין לי סיבה להגיד שאני הכי מקצועי או הכי מיוחד בתחום. כשאתם מגיעים לפגישה חשובה, אל תפגינו כוחניות. אנשים נרתעים מזה. תהיו מנומסים, תלקקו, תחמיאו לתמונה מעל השולחן, תגידו שאתם מאוד אוהבים ומתחברים לעסק. גם אם זה עסק של סנדלר נעלי בית שממוקם בביוב ויש ריח של גופה. תתפלאו להבין כמה שאנשים אוהבים לעוף על עצמם, וברגע שאתם נותנים להם את ההרגשה הזאת, הם יעריכו אתכם יותר. אנשים אוהבים לדבר ולדבר ולדבר, ואתם תשבו בשקט ותקשיבו. תבינו את הבעיות, תבינו איפה צריך להשתפר, מה הגבולות. תשאלו הרבה שאלות (אחרי שעשיתם שיעורי בית כמובן), ובאופן כללי תנו למעסיק/ לקוח פוטנציאלי להוביל את השיחה. תבינו, אנשים מתקדמים בעזרת קשרים, לא תמיד הם מוכשרים, הם יעשו הכל כדי לא לסכן את הכיסא שלהם. הרבה פעמים חברות פרסום אחרות לקחו אותי כקבלן משנה והחברה החליטה לעבוד מולי בסוף. אם הייתי מגיע ומתחיל ל״איים״ על המקום הבטוח של משרדי הפרסום, יכול להיות שלעולם לא היה לי צ׳אנס. כשאתם נותנים לבן אדם לדבר, הוא מרגיש נוח איתכם, פתוח יותר וכך הוא יעדיף לעבוד איתכם.
  4. תבואו מוכנים – כשאתם מגיעים לפגישה עם מוצרים פיזיים, אנשים מעריכים אתכם יותר. תדאגו תמיד להראות טובים גם במידע והפתרונות שאתם מציעים. יותר ירשים אותי לקבל גרפיקאי שהכין לי סרטון קצר שיכיל את כל תיק העבודות שלו. או מנגד, כשאני הולך ללקוח אני תמיד בא עם מצגת מסודרת אודות העסק שלי, למה דווקא אני ואיך אני שונה מכולם. היום לא צריך מעצב גרפי בשביל להכין מצגת משוגעת להפליא. תוכלו להכנס לכאן, לקנות מנוי ב-30 דולר לחודש ולהכין מצגת שאפילו בני או בנות הזוג שלכם ימשכו אליכם יותר. למקצועניים יותר – תביאו ויז׳ן או אפילו תתחילו להסביר על הפתרונות שאתם יכולים לתת ללקוח. יותר קל ללקוח לראות את הסקיצה ללוגו שלגם ולהבין שאתם פאקינג מוכשרים, לטעום אוכל שהכנתם ולהבין שהמסעדה שלו בדיוק בשבילכם וכו׳. נסו לארוז לו את כל היתרונות והעבודות שלכם למקום אחד. שלחו לו אחרי את זה המצגת שלכם או תשאירו לו את האב טיפוס שיצרתם, הוא לעולם לא ישכח אתכם.
  5. אם אתם מתכוונים לאחר, אחרי יתכוונו לוותר עליכם- החיים מהירים חברים. הכל קורה מהר. לו״זים צפופים, פיתויים רבים, הסחות דעת ומה לא. קבעתם פגישה, אל תעמדו בזמנים. תגיעו חצי שעה לפני. תעשו סיבוב במקום, תרגישו את האווירה, תשתו מים או קפה במקום. רק ככה אתם לא תעיזו לאחר לפגישה החשובה. מי אתם בכלל שאנשים יחכו לכם. (לא. אתם לא נועה קילר). ״יש פקקים באיילון״ – לעעע, תשבע?! איזה מפתיע! // ״לא מצאתי חנייה״- לא מצאתי לנכון להעסיק אותך וכו׳. בחיאת ראבק, אתם אנשים בוגרים עכשיו. לא יתנו לכם איחור בתעודה, פשוט לא יקחו אתכם ברצינות וזה הכי גרוע שאפשר להגיע. שום תירוץ לא מתקבל על הדעת. תקומו שעה לפני, תתארגנו 3 שעות מראש, ונסו לצאת שעה לפני הזמן של הפגישה (אילתים – אל תתחכמו איתי). להגיע בדקה האחרונה זה נחשב איחור לכל דבר מבחינתי. אותו מעסיק/ לקוח מקציב לכם בדיוק חצי שעה -שעה, ואין לו זמן לחכות לכם שתשתו לו קפה מול הפרצוף. ככל שתהיו זמן רב יותר עם האדם אותו אתם פוגשים – כך תעמיקו את החברות בניכם, כך תשאלו אותו יותר שאלות ותקבלו מידע. בנוסף, אל תשכחו – ללמוד את המקום אליו אתם נכנסים, לקבל תשובות עוד לפני הפגישה. סעיף 2 נשמות.

ובחזרה ללמעלה, שמי ירין יחזקאל ואני מאחר סידרתי. גם אם התארגנתי 4 שעות מראש, אני איכשהו, תמיד אאחר ב-10 דק׳. מכל מיני סיבות. אני מבטיח להשתפר בזה. בשלושה החודשים האחרונים הורדתי את כמות האיחורים שלי משמעותית וזה כל הזמן במגמת ירידה. אף אחד לא מושלם, אבל אם תהיו כנים עם עצמכם, ולא תשקרו לעצמכם – כך תפתרו את הבעיות שלכם אחת ולתמיד. מקווה שנהנתם, ירין השמן.

ירין יחזקאל, YOUNG.

רוצים לעבוד איתנו?

מאמרים אחרונים

קטגוריות

בואו ללמוד על הלקוחות שלנו: